Ha a levélbolha ellen nem védekeztünk, akkor az almamoly 2. nemzedéke, pajzstetvek, levéltetvek ellen méhkímélő technológiával kijuttatható a szer.
A permetezés időzítése a vegetáció második felében, hőmérséklettől függően, de várhatóan július közepe, amikor az atkák megjelennek.
Az igen apró atkák jelenlétét egyszerű módszerrel igazolhatjuk. Egy levelet letépünk, a Nap felé tartva megvizsgáljuk és láthatóvá válnak az atkák által okozott gombostűfej nagyságú szívásnyomok. A levél fonákán pókháló-szerű képződmény utal a takácsatkák jelenlétére. Amikor a körtelevél ólom fényűvé válik, akkor pedig már vizsgálni sem kell, mert az atkák felszaporodtak, mielőbbi védekezés szükséges.
10 l permetlé 200 m2-re elegendő.
Varasodás és lisztharmat ellen ismételhető kezelés.
Aknázó molyok ellen, főkét az aknában megbújó molyok ellen, addig hatásos amíg az akna nagysága a 3-4 mm átmérőt el nem éri.
Levéltetvek elleni hatékonysága a levelek besodródásáig jó.
Növekedést segíti, életfolyamatokat szabályozza. Ha az előrejelzés szerint az egymást követő 25°C feletti napok száma 7, vagy annál több, akkor érdemes használni a növényt ért hősokk ellen.
Utoljára és hígítva kerüljön a permetléhez. A növényvédő készítményekkel általában jól keverhető, de minden új összetételnél javasolt a keverési próba elvégzése.
Felhasználás előtt olvassa el a terméken található használati utasítást és győződjön meg arról, hogy megértette!
A permetszer felhasználása mindig a címkén szereplő felhasználási utasításnak megfelelően történjen!