3. alkalommal is érdemes védekezni, felszívódó pl. azoxistrobin hatóanyagú készítménnyel.
A 800g/kg kén készítményeket használhatjuk, melyeknek az atkákra is markáns atka gyérítő hatásuk van.
3. Benevia kezelés. Méhekre kifejezetten kockázatos a készítmény használata. Amennyiben szükséges, 4. kezelés beiktatható a teljes érésig, élelmezés-egészségügyi várakozási ideje 1 nap. (Hajtatásban)
A gyapottok bagolylepkék hernyói ellen feromonos rajzásmegfigyelés alapján védekezzünk.
Amennyiben ilyent nem használunk, úgy az alkonyati órákban történő területbejárással és a paradicsom tövek enyhe veregetésével a lepkéket felrepülésre késztethetjük.
A rajzás kezdetét követő 7 napos érlelési táplálkozást követően kezdődik a tojás rakás, s hőmérséklettől függően 4-8 nap a lárva kelés. Ez a kritikus időszak, ekkorra időzítsük a permetezést, mielőtt még a hernyók berágnák magukat a növénybe.
A többszöri rajzás miatt több kezelésre is szükség lehet. Május végétől egészen szeptember végéig gyakorlatilag folyamatosan rajzik, ezért biztosan lehet számítani a jelenlétére. A szer kijuttatásával a levéltetveket is gyérítjük.
A baktériumos és gombás betegségek ellen (kivéve lisztharmat), a fertőzés alakulása szerinti ismételt kezelés.
Ha járvány-szintű kezelésre van szükség, a tenyészidő alatt további 2-3 alkalommal használhatjuk a készítményt a 7 napos élelmezés-egészségügyi várakozási idő betartása mellett.
A harmonikus növekedés és termés növesztés tökéletes műtrágyája, mind tápoldalozásra, mind lombtrágyaként használható.
Dózisa tápoldatozás esetén 20 g/m2/hét, hetente ismételve
Dózisa lombtrágyázás esetén 50 g/10 liter víz
Növekedést segíti, életfolyamatokat szabályozza.
A paradicsom kalcium pótlásra különösen érzékeny, hiányában a sejtfalak elvékonyodnak, a termés csúcsi részén beszáradó folt keletkezik.
Megelőző jelleggel kell használni.
Évente többször is, nagy melegben akár hetente célszerű pótolni.
Utoljára és hígítva kerüljön a permetléhez. A növényvédő készítményekkel általában jól keverhető, de minden új összetételnél javasolt a keverési próba elvégzése.
Lombtrágyázás a virágzás kezdetén, fővirágzás idején és kötődéskor.
Utoljára és hígítva kerüljön a permetléhez. A növényvédő készítményekkel általában jól keverhető, de minden új összetételnél javasolt a keverési próba elvégzése.
A magszám növelése egyenes arányban van a termés nagyságával. Minél több megkötött mag található a termésben, annál nagyobbra nő a termés.
Felhasználás előtt olvassa el a terméken található használati utasítást és győződjön meg arról, hogy megértette!
A permetszer felhasználása mindig a címkén szereplő felhasználási utasításnak megfelelően történjen!