Mivel a borsó és a bab viaszos levelű, törekedni kell a minél jobb felületi borításra tapadás fokozó segédanyag hozzáadásával (pl. Silwet Star).
Lisztharmat, peronoszpóra, borsón aszkohitás foltosság, borsó fuzáriumos hervadás, bab szklerotíniás betegsége, rozsda és egyéb gombás betegségek ellen az állománypermetezéseket a kezdeti tünetek megjelenése előtt, megelőző módon, virágzás körül ajánlott elkezdeni.
Peronoszpóra nedves, hűvös, csapadékos időjárás esetén fertőz. Az aszkohita esős, párás, meleg 20-24 °C között érzi jól magát.
A fuzárium kedveli a párás, meleg időjárást hőoptimuma is magas, 26-28 °C fok.
Borsólisztharmat inkább a korai fajtáknál okoz gondot. A tünetek a levélen, száron vagy hüvelyen jelentkezhetnek, lisztes penészbevonat képződik a felületükön.
A rozsda fertőzését segíti az esős, párás tavaszi időjárás, valamint a kutyatej gyomfajok borsóhoz való közelsége.
A tenyészidő alatt fertőzési nyomástól függően a hüvelyképződési időszakban még egy további kezelés szükséges lehet.
A rovarölő szeres kezelést be kell iktatni több kértevő ellen is.
A borsótripsz 1 nemzedékes faj, a borsó virágzása idején jelennek meg, tojásokat a virágba rakják. A lárvák 7-8 nap múlva (általában június elején) kelnek ki, a védekezést ekkorra érdemes időzíteni.
A borsómoly is virágzás idején rajzik. Tojásrakás kezdetén védekezzünk ellene.
A bagolylepkék elleni permetezés csak a fiatal lárvák ellen hatásos, mielőtt berágnak a virágbimbóba, terméskezdeménybe. Az idősebb lárvák már ellenállóbbak és rejtőzve élnek a terméskezdeményben. A lepkék rajzását fény- és szexferomon-csapdával lehet előre jelezni, a hernyó jelenlétét növényvizsgálattal ellenőrizhetjük. A bagolylepkék elleni védekezéssel az akácmolyt is elpusztíthatjuk. Az akácmoly 2 nemzedékes faj, melyből a borsót az 1. nemzedék károsítja. A virágok csészeleveleire, vagy a magkezdeményekkel megjelenő hüvelyekre petézik. A lepkéket és a kikelt, de még be nem rágott lárvákat irthatjuk sikeresen. Ha elkésünk a permetezéssel, akkor „kukacos” zöldborsót fogunk fejteni.
Lombtrágyázás a virágzás kezdetén, fővirágzás idején és kötődéskor.
A jó kötödést az első virágbimbók megjelenésekor kijuttatott szerrel tudjuk igazán elérni. Hatására a hüvelyben lévő magszámok látványosan növekednek, a hüvely hosszabb lesz, több maggal, nagyobb terméssel hálálja meg a gondoskodást. Üzemi körülmények között akár duplázhat is a termésmennyiség.
Utoljára és hígítva kerüljön a permetléhez. A növényvédő készítményekkel általában jól keverhető, de minden új összetételnél javasolt a keverési próba elvégzése.
Felhasználás előtt olvassa el a terméken található használati utasítást és győződjön meg arról, hogy megértette!
A permetszer felhasználása mindig a címkén szereplő felhasználási utasításnak megfelelően történjen!